Hakkımda

Nasıl başladım? Neden başladım?

Merhaba, ben Müge Seyhan Öztürk. EFT Beden Vuruşları uzmanı ve Meditasyon Eğitmeniyim. Enerji psikolojisi ve şifası alanında bireysel danışmanlık yapıyor, atölyeler gerçekleştiriyor ve kurumsal eğitimler veriyorum.

Kendi hayatımda kişisel ihtiyaçlarla başlayan şifalanma, farkındalık, zihin-beden ve ruh sağlığı ihtiyacı, kendime dönme, hayatımı, varlığımı ve amacımı sorgulama süreci zaman içinde başka yerlere evrildi. Ve iyi ki de öyle oldu.

Uzun süre kişisel şifalanma arayışım için yürüttüğüm enerji çalışmaları ve günlük hayat pratiğimin parçası olan meditasyon, muhakkak ki atalardan gelen yatkınlıkla da yaşadığım enerjetik deneyimler ve varlığına şükrettiğim o müthiş hara enerjisi neticesinde, bildiklerimi, yaptıklarımı başkalarıyla paylaşmaya, başkalarının şifalanmasında vesile olmaya doğru yol aldım.  

Bu anlamda öğrendiklerimi, yapabildiklerimi, elimden geldiğince ve yapabildiğim kadar, bütünün hayrına olması niyetiyle bireysel seans ve atölye çalışmalarıyla başkalarına da sunmaya çalışıyorum.

Üniversite eğitimimi Fransa’nın Rennes II/Upper Brittany Üniversitesi’nde eğitimin birinci yılı psikoloji olmak üzere Audiovisual Studies alanında 2003 yılında tamamladım. Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans sonrası çalışma hayatıma başladım. Yazıya olan tutkum sebebiyle önce reklam yazarı sonra da senarist oldum. 2015 yılında Destek Yayınları’ndan ilk romanım basıldı. Yazı çalışmalarımı hala aynı heyecanla sürdürüyorum.

Enerji çalışmalarına sanırım birçok enerjist gibi kişisel ihtiyaçlar sebebiyle başladım. Kendimi toparladıkça, iyileştikçe şifacılığa duyduğum ilgim arttı ve daha çok okuyup araştırmaya başladım. Kısa zaman sonra bu ilgi eğitimlere ve daha fazlasına dönüştü.  

Aktif olarak, GoE sertifikalı uzmanı olduğum EFT Beden Vuruşları ve Yoga Alliance (100 hrs) sertifikalı Meditasyon Eğitmeniyim.

Halen eğitimimi aldığım Hindistan’da Yoga Essence okulunda ileri seviye meditasyon eğitimime devam ediyorum.

Aynı zamanda yine Hindistan’da bulunan Acupressure Shodh Prashikshan Evam Upchar Santshan okulundan Akupresur Terapisi diploma eğitimime başladım. Amacım Meridyen sistemlerinde giderek uzmanlaşmak ve daha holistik bir yaklaşıma sahip olmak.